LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR RADOST

OHNIŠOV

Letní dětský tábor v Ohnišově se může pyšnit dlouholetou tradicí. Dětský tábor v malebném prostředí podhůří Orlických hor se těší velké oblíbenosti již řadu let. Jsme táborem v přírodě, čemuž odpovídá i vybavení a zařízení tábora. Snažíme se, aby si děti odpočinuly od moderních vymožeností a co nejvíce si užily přírody, které mají v dnešní době tak málo. Přesto jsme však schopni zpestřit jim pobyt i vyloženě moderními aktivitami jako je diskotéka či promítání filmů.

Tábor se nachází na okraji malebné vesničky Ohnišov a je umístěn na slunné louce obklopené lesy. Ubytování dětí je ve stanech s podsadou, před přímým sluncem jsou stany chráněny jehličnatými stromy.

V areálu tábora je zděná kuchyň, jídelna je řešena pomocí velkých stanů, tzv. hangárů s dostatkem stolů a míst k sezení. Děti jsou tak v případě deštivého počasí chráněny, ale v případě slunného počasí si mohou užít jídla prakticky přímo v přírodě. Hangár je v případě špatného počasí využíván i jako klubovna a slouží např. k promítání filmů či k jiným aktivitám. Vedoucí kuchyně a jejich zástupci jsou na každém běhu zkušené kuchařky či kuchaři. Strava je podávána dle denního rozvrhu 5x denně (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře). Mezi jednu z našich priorit patří "Nikdo nikdy nemá hlad". Zajištění celodenního pitného režimu je samozřejmostí.

Sociální zařízení tábora splňuje dané normy. K dispozici je venkovní koupelna i kryté sprchy.

Každého běhu se účastní vyškolený zdravotník, včetně pohotovostního osobního automobilu pro případný nutný odvoz dítěte na lékařské vyšetření. Jsme schopni zajistit dozor i nad dětmi se zdravotním problémem (např. noční pomočování, astma, alergie, diabetes, celiakie) a jejich zdravotnímu stavu lze přizpůsobit jak táborový program, tak případně i jídelníček.  Areál tábora je vybaven ošetřovnou a izolací s odpovídajícím počtem lůžek.

Pro sportovní využití je pro děti k dispozici travnaté hřiště na míčové hry, sportovní  či táborové soutěže apod. V případě horkého počasí se v bezprostřední blízkosti tábora nachází přírodní koupaliště, které může být využíváno bez omezení. Koupání dětí je vždy organizované pod přímým dozorem vedoucích a zdravotníka.

V rámci tábora obvykle organizujeme i výlety za poznáním okolí, a to jednak do blízké Dobrušky (rodiště F.L. Věka) či do vzdálenějších destinací, jako je např. Ratibořice, Babiččino údolí, Dvůr Králové se Safari, Adršpašské skály, Jaroměř s pevnostní částí Josefov a nedalekým zámkem Kuks apod.

Při zajišťování provozu klademe důraz na personální složení výchovných pracovníků tábora. Hlavní vedoucí, většina vedoucích a dalších osob zajišťujících chod tábora jezdí na náš tábor již řadu let. Ve většině případů se tito pracovníci rekrutují z řad bývalých dětí – táborníků, proto jsou velmi dobře obeznámeni s prostředím a pravidly a zásadami tábora. Většina pracovníků má bohaté zkušenosti s prací s dětmi jak na letních táborech, tak v rámci svých zaměstnání. Výchovný i provozní personál je před nástupem proškolen z předpisů a norem souvisejících s provozem, a to zejména s důrazem na zajištění bezpečnosti a zdraví dětí. V této souvislosti také věnujeme dostatečnou pozornost technickému zabezpečení celého tábora. Bezpečnost všech účastníků tábora je jednou z našich hlavních priorit! Děti nikdy nezůstávají bez dozoru, samozřejmě i v noci a v době jejich osobního volna jsou určeny služby vedoucích, které na děti dohlížejí.

Adresa tábora

LDT "RADOST"
Ohnišov
517 84

Kancelář

Souběžná 205
Klášterec nad Ohří
431 51

(zadní vchod MŠ Bruslička)

každé úterý
16:00 - 18:00

Provozovatel

  PIONÝR, z.s.
PS Heleny Bišové

Souběžná 205
Klášterec nad Ohří
431 51

IČO: 68974582

Telefon:
602 726 969
(P. Manojlínová)

724 103 355
(S. Svobodová)
725 279 168
(J. Vlas)