LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR RADOST

OHNIŠOV

Bohužel s jejich přítomností máme každoročně spoustu negativních zkušeností. Proto jsme se rozhodli vás ještě teď, krátce před začátkem tábora, oslovit.

V čem je problém? Některé děti telefon mají, jiné ne, to znamená, že některé mohou mluvit s maminkou, ale další ne, což vede ke zbytečným steskům a nedorozuměním. Používání telefonů velice často narušuje program v oddílech, zejména menší děti slíbí, že zavolají mamince v určitou hodinu, ale teď si zrovna hrají s oddílem… a jsou z toho slzičky. Jsou děti, které očekávají telefon od rodičů a proto svého telefonního „miláčka“ stále vláčí při sobě, což je nejlepší způsob, jak mohou přijít, protože ho prostě ztratí. Děti mají tendenci jakoukoli maličkost řešit zavoláním domů - za chvilku už je vše pořádku, ale rodiče mají zbytečnou starost. Tábor nedisponuje dostatkem zásuvek pro nabíjení všech telefonů, proto jej dětem nenabíjíme.

Proto Vás žádáme, nechte si mobilní telefony doma. Důvěřujte nám. Nebojte se. Děti si užívají táborový život a telefon je v tento moment pouze rušivým elementem. Podle našeho názoru si děti prostě potřebují odpočinout od telefonu a jiných vymožeností (televize, počítač, internet), navíc kontakt s dětmi lze udržet i jinak - nezapomeňte dětem napsat dopis, lístek, protože se na něj moc těší (dokonce i ti starší a zkušení táborníci). Odpočiňte si vy od dětí a nechte odpočinout děti od vás… budou se na vás pak o to více těšit a vyprávět co prožily. Nebojte se, v případě problému vás budeme kontaktovat sami. Samozřejmě pokud máte jakékoliv obavy o dítě nebo dotazy, neváhejte a zavolejte na naše kontaktní čísla vy a domluvíme se společně na dalším postupu.

Nechceme a v zásadě ani nemůžeme zakazovat použití mobilních telefonů tak, jak to dělají na některých jiných táborech. Chceme jenom, aby vaše děti prožily hezkých 14 dní v přírodě, které budou vyplněné sportem, hrami a kamarádstvím a jsme toho názoru, že elektronické „výdobytky“ dnešní doby mají zůstat doma – těch si všichni užijeme během celého roku dost a dost. Prostě telefon na tábor nepatří. 

Adresa tábora

LDT "RADOST"
Ohnišov
517 84

Kancelář

Souběžná 205
Klášterec nad Ohří
431 51

(zadní vchod MŠ Bruslička)

každé úterý
16:00 - 18:00

Provozovatel

  PIONÝR, z.s.
PS Heleny Bišové

Souběžná 205
Klášterec nad Ohří
431 51

IČO: 68974582

Telefon:
602 726 969
(P. Manojlínová)

724 103 355
(S. Svobodová)
725 279 168
(J. Vlas)